/*
*/
Výsledky Jakuby 2013

Výsledky Jakuby 2013

EUROVIA CUP –  JAKUBY 2013

V sobotu 6. července proběhl na fotbalovém hřišti v Jakubčovicích nad Odrou sedmý ročník turnaje v malé kopané EUROVIA CUP 2013. Organizačnímu týmu se podařilo i letos zajistit generálního partnera. EUROVIA CS je největší stavební Skupinou v České republice a jedničkou v oblasti dopravně-inženýrského stavitelství a je součástí celosvětového koncernuVINCI. Toto propojení a spolupráce by měla být přínosem hlavně do budoucna. Hlavní vizí je navýšení účastníků a to týmů ze všech koutů ČR a i ze zahraničí a samozřejmě s tím spojené prodloužení akce na dva dny.

Turnaj se hrál jednoduchým systémem v osmi základních skupinách. Jelikož na ranní část nedorazily dva týmy, byly dvě skupiny po čtyřech týmech a dvě skupiny po pěti. V odpolední byly tři po čtyřech a jedna o pěti členech. V těchto skupinách se hrálo každý s každým. Vítězové skupin postoupili přímo do osmifinále a v pořadí druzí a třetí postoupili do kvalifikace o postup do osmifinále. Celý průběh turnaje doprovázelo několik individuálních dovednostních soutěží o velmi zajímavé ceny. Bohaté bylo i občerstvení, kterého bylo i vzhledem horkého počasí velký dostatek. Hrálo se na skvěle upraveném trávníku a vše zastřešovala vynikající atmosféra.

Do čtvrtfinále se probojovala osmička nejlépe připravených týmů, mezi něž patřily, Loupežníci, Na půlce Vítkov, Bazal Team Vražné, Fru Fru Vsetín, Ani se neptej Gručovice, Phoenix, Tsunami Jakubčovice a Getafe Kopřivnice. Bylo to ale i o štěstí, jelikož tři z nich postoupili do semifinále až na pokutové kopy.

Semifinálové a finálové boje už byly hlavně o vůli. Byla to celodenní bitva sice s nádherným počasím, ale úmorným vedrem. Velké finále mezi Phoenixem a týmem Na půlce Vítkov lépe zvládli druzí jmenovaní, proto na putovním poháru bude zářit jejich název s datem 2013. V boji o třetí místo měli více síly Getafe Kopřivnice, které porazily Bazal Team Vražné poměrem 6:0.

Tak jako vloni patřil letošní ročník k těm lépe obsazeným. Pětatřicet zúčastněných týmů mluví samo za sebe. Je to nejvyšší počet za celou dobu turnaje. Vše probíhalo dle regulí a pravidel. Velkou měrou se na tom podílel celý organizační tým v čele s Josefem Molnárem a je třeba poděkovat všem partnerům. Velký dík patří samozřejmě všem účastníkům hlavně za skvělý přístup a hru fair play. Pro všechny platí pozvání na nový ročník, k jehož přípravám se už pomalu chystá celý organizační tým.

 

KVALIFIKACE DO OSMIFINÁLE

GKS Třanovice – Pizzeria Max Havířov 0:0, 2:1 PK

Na půlce Vítkov – For Fun Bílovec 12:1

SKI Centrum Odry – Bonito Odry 2:1

Fru Fru Vsetín – FC Dětva (SK) 2:0

Vitur Přerov – Green Team 5:0

FK Pegasus Ostrava – Hofik Team Opava 4:4, 2:1 PK

FC Sojka – Budišov 1:3

Santos – Getafe Kopřivnice 0:2

 

OSMIFINÁLE

Loupežníci – GKS Třanovice 4:1

Beach Boys Odry – Na půlce Vítkov 0:4

Bazal Team Vražné – SKI Centrum Odry 4:0

Partizán Beograd – Fru Fru Vsetín 1:6

Ani se neptej Gručovice – Vitur Přerov 2:2, 2:1 PK

Phoenix – FK Pegasus Ostrava 7:1

Tsunami Jakubčovice – Budišov 1:0

HK Jiřka & Dušan – Getafe Kopřivnice 1:1, 2:3 PK

 

ČTVRTFINÁLE

Loupežníci – Na půlce Vítkov 1:2

Bazal Team Vražné – Fru Fru Vsetín 0:0, 2:0 PK

Ani se neptej Gručovice – Phoenix 1:1, 1:2 PK

Tsunami Jakubčovice – Getafe Kopřivnice 0:0, 2:3 PK

 

SEMIFINÁLE

Na půlce Vítkov – Bazal Team Vražné 0:0, 2:1 PK

Phoenix – Getafe Kopřivnice 2:1

 

 

BOJ O 3. MÍSTO

Bazal Team Vražné – Getafe Kopřivnice 0:6

 

FINÁLE

Na půlce Vítkov – Phoenix 0:0, 2:1 PK

 

Nejlepší hráč: Michal Seidler (Phoenix)

Nejlepší brankář: David Richter (Na půlce Vítkov)

Nejlepší střelec: Aleš Michálek (Loupežníci)

Pořadí:

1.     Na půlce Vítkov

2.     Phoenix

3.     Getafe Kopřivnice

4.     Bazal Team

5.     Ani se neptej Gručovice

6.     Tsunami Jakubčovice

7.     Fru Fru Vsetín

8.     Loupežníci