/*
*/
Volfířov – Vítkovice 6:6 (4:3)

Volfířov – Vítkovice 6:6 (4:3)

FK Sistemo Volfířov – KFV Roub Vítkovice 6 : 6 (4:3)

Z webu: http://www.futsalvitkovice.estranky.cz/

 

Přesto, že několik našich nově příchozích hráčů si již v minulosti zahrálo 1. nebo 2.ligu v dresu někdejší Mikesky Ostrava či CC Jistebníku, celkově to byl však dnes pro náš klub KFV Roub Vítkovice historický okamžik a to prvotní vstup klubu do tak vysoké soutěže – 2.ligy!!! Z pozice klubového „novináře“, který zná cesty většinou jen z práce na trénink, z práce domů, do Edisonu a max. sem tam nejdál do Beskyd, byl po delší době dnešní výjezd mikrobusem na soutěžní utkání doslova zděšením, na jaké úrovni naše dálnice ve směru na Prahu je!!! Člověk si místy připadal v zácpě jak ve frontě na banány v roce 1985 a jindy zase jako kdyby zrovna s traktorem vyjel na pole vyorávat řepu!!! Tak za to se u nás vybírá mýtné? No paráda!!! Jestli jsme s naší hlavní dálnicí vstoupili do Evropy, tak to se máme za co stydět!!! Ale konec nářků vykuleného „cestovatele“ a pojďme k zápasu…

První sestava hráčů Vítkovic ve 2.lize  je napsána kurzívou nahoře a prvním střelcem ve 2.lize a v nové soutěžní sezóně vůbec se stal Michal Vojtek. Domácí tým měl soupisku následující: Kopeček, Bártů, Novák, Kříž, Toman, Kněžínek, Cech, Jindra, Havlík. Dle slov domácího pořadatele, je tým Volfířova poskládán z party přátel tří fotbalových klubů, hrajících soutěže krajského přeboru, plus někteří hrávají fotbal také v Rakousku. A skutečně, domácí borci začali utkání fotbalovým stylem, byli rychlostně i silově na výši. Naše první čtverka Miškev, Vojtek, Bláha, Bílek ztratila v 1.minutě na půli hrací plochy míč a na naši bránu se řítil Cech a otevřel skóre utkání, 0:1. Na plac se pak dostala druhá čtverka ve složení Vavrušák, Soško, Gaži, Polášek, ale k vyrovnání to nevedlo. V 6.minutě opět další rychlá kombinace domácích, přihrávka od naší rohové čáry pod sebe na před šestku vbíhajícího Kříže a ten zakončuje dělovkou na 2:0 pro Volfířov. Až v 8.minutě jsme konečně pořádně vystřelili na bránu Vavrušákem a byl z toho roh. Ještě v téže minutě pak Polášek orazítkoval břevno. Je sice fakt, že máme míč více v držení, hrajeme víc futsalověji, ale co z toho, když akce soupeře jsou daleko jednodušší, rychlejší a hráči Volfířova jsou navíc důrazní a silní na míči. Právě tento důraz a sílu předvedl v 9.minutě Toman, který prošel naší obranou a zvýšil na 3:0 pro Volfířov!!! V 11.minutě ztrácíme míč na půli soupeře, domácí Toman zakončuje střelou do tyče. Přichází 15.minuta a Bláha zahrává aut na šestku, kde operuje Vojtek a pálí pod břevno, konečně gól a snižuje na 1:3! V 17.minutě Polášek posílá míč po lajně Vojtkovi a ten z levé strany pálí po zemi ke vzdálenější tyči, kde to jistil ještě skluzem k tyči Gaži, ale gól dal opět Vojtek, 2:3. Naše futsalovost konečně začala vyčnívat, jenže pak přijde 20 vteřin před koncem poločasu zbytečný kiks na půli v podobě ztráty míče a Toman znovu zvyšuje pro Volfířov na 4:2. Ovšem ještě 8 vteřin před koncem zabojoval o míč Vojtek a zakončil na 3:4.

Druhá půle přinesla ve 22.minutě faul Bláhy u pravé lajny a domácí z přímého kopu po dorážce zakončují Novákem, 5:3. Domácí Jindra pak uviděl ve 26.minutě žlutou kartu za faul na Vojtka a naopak vítkovický Vojtek si chtěl až moc vehementně popovídat s rozhodčím ve 31.minutě, za což jej rozhodčí oznámkoval také žlutou kartou. Do hry se mezitím dostal Urban, který vystřídal Miškeva. Ve 32.minutě nebezpečně pálil volfířovský Kříž, ale jeho střela skončila jen na tyči. Ve 33.minutě uviděl žlutou kartu také domácí Cech, který fauloval gólmana Michalíka při výhozu míče. Nutno připomenou, že domácí v rozmezí 32. až 33. minuty měli příležitost 3x z nebezpečné vzdálenosti zahrávat přímý kop, ale Michalík v bráně Vítkovic vše jistil. Ve 34.minutě vypálil jedovatou střelu Soško a gólman domácích ji vytěsnil na roh. Jenže po rozehrávce rohu došlo k naší ztrátě míče a na Michalíka se sám řítil Bártů. No nic se nedá dělat, domácí utíkají po jeho zakončení znovu o tři branky na 3:6 a naše naděje na nějaký úspěch najednou pohasínají… Ale to je ono, hosté z Vítkovic neskládají zbraně, ve 35.minutě pálí Vavrušák do tyče. Pak si vítkovičtí berou ve 36.minutě time, po němž hrají s brankářem v poli, kterého hraje skvěle Polášek. Ve 37.minutě Polášek nachází Bláhu a ten s přispěním teče bránícího hráče, posílá míč do sítě, 4:6. Pak jsme si vybrali slabší chvíli a domácí se řítili do tutové šance, ale to co předvedl Michalík v naší bráně, to bych nazval opravdu famózním a fantastickým zákrokem! Super Davide!!! Pak se znovu vracíme ke hře s brankářem v poli a ve 38.minutě Soško posílá míč Vojtkovi a ten mezi nohy gólmana snižuje na 5:6. Domácí na naši powerplay nenacházejí recept a berou si minutu před koncem time. 37 vteřin před koncem Bláha nachází na zadní tyči Bílka a ten se prosazuje vyrovnávací brankou na 6:6! Je to neskutečné, to je radosti, početná výprava Vítkovic je u vytržení!!! Na to, jak se pro vítkovické futsalisty vyvíjelo utkání, nakonec zlatý vydřený bod!!!

Komentář trenéra Němce: „Utkání jsme začali nemastně neslaně a v podstatě jsme v tom pokračovali až do power-play. Soupeř měl jednoznačnou převahu v rychlosti a osobních soubojích, za to futsalově působil jako nepopsaný list papíru. Ale my jsme toho nedokázali využít. V rozehrávce to bylo pomalé, zdlouhavé, váhavé. Soupeř trestal naše hrubé chyby a dokázal proměňovat nabídnuté šance. Když jsme se dvěma góly Vojtka dostali zpátky do zápasu, přišla další hrubá chyba na půlce a soupeř dá další lacinou branku.   Scénář se příliš nezměnil ani po přestávce. Když Miškev fatálně dvakrát selhal v koncovce, přidal  soupeř po dalších našich chybách v defenzivě  dvě branky a tříbrankový rozdíl se zdál už rozhodující. Ale futsalová nevyzrálost soupeře se ukázala při naší power-play. A tak díky bohu alespoň za bod. Nechci házet flintu do žita. Vím, že tento tým umí víc. A tak ať si každý sáhne do svědomí.“

Hráči i trenéři jistě ví, co je ve hře trápí a na čem se musí na trénincích ještě zapracovat. Je však potěšitelné, že to kluci za stavu 3:6 nezabalili a dokázali neskutečnou bojovností a výtečně mistrovsky sehraným závěrečným powerplay vyrovnat!!! Ovšem pozor na zbytečné ztráty míče, těch bylo dnes poněkud více než dost! Takže nyní již můžeme pozvat všechny naše příznivce do naší domácí haly na Dubině, kde přivítáme ve 2.kole v pátek 18.října od 20:15 tým SK Líšeň Brno.

branky: 2. 1:0, 6. 2:0, 9. 3:0, 15. 3:1 Vojtek (Bláha), 17. 3:2 Vojtek (Bláha), 20. 4:2, 20. 4:3 Vojtek, 22. 5:3, 34. 6:3, 37. 6:4 Bláha (Polášek), 38. 6:5 Vojtek (Soško), 60. 6:6 Bílek (Bláha).

sestava: Michalík – Bílek, Bláha, Vojtek, Miškev (28. Urban) – Polášek ©, Vavrušák, Soško, Gaži + (Škorňák, Funiok)

žluté karty: 22. Bláha (faul), 31. Vojtek (mluvení)

červené karty: –

body +/-: Gaži 0, Urban /, Bláha, Vojtek, Polášek, Vavrušák, Soško -1, Bílek -3, Miškev -4.