/*
*/
Nová futsalová sezóna 2013/2014

Nová futsalová sezóna 2013/2014

Tak a je to tady

Počínaje dnešním dnem, rozjíždí se Divize F. Třetí nevyšší futsalová soutěž v české republice ve, které má moravskoslezský kraj sedm zástupců z osmi. Na první utkání se můžou diváci těšit ve SH v Brušperku, kde sehraje své první utkání FC Jokerit Kopřivnice s loňským vítězem, domácím SK Krmelín. Myslím si, že se jistě jedná o atraktivní utkání. V týmu kopřivnických je řada zkušených hráčů, zejména tehdejší bombér futasolvé ligy a rovněž hráč bývalého Megasu Frenštát p/R Michal Buček. Zápas začíná už v 18:00 a myslím, že bude na co koukat.

Ke druhém diviznímu utkání se můžeme zajet podívat do Litovle, kde sehraje své utkání jediný zástupce olomouckého kraje a to Eximpo Náklo. Tento tým patří ke špičce v soutěži a jistě bude v zápase favoritem a vyzve tým Oskarol Orková. Tento zápas nám začne již v tradiční čas 20:45.

Třetí utkání na nás čeká až v sobotu kdy změří síly dva velcí rivalové Baracuda z Jakubčovic a Ferram Opava. Oba týmy si vyzkoušely hrát druhou futsalovou ligu a patří k jistě k těm zkušenějším. Teď jsou již několik let stálými účastníky Divize F.

Utkání mezi Parlamentem Ostrava a United Frýdek Míste je odloženo na 10.11.2013, takže si na tento výsledek a úplný souhrn 1. kola budeme muset počkat.

Všem účastníkům soutěže přeji hodně sportovního štěstí v tomto novém soutěžním ročníku a hlavně zdraví.

 

I druhá liga východ v níž máme několik zástupců nám přinese pár zajímavých zápasů. Premiéru prvního domácího utkání si vyzkouší novic soutěže KFV Roub Vítkovice, který hostí SK Líšeň Brno. Utkání se odehraje dnes 18.10. ve SH Dubina – Ostrava od 20:15, proto zveme všechny příznivce na tento zápas. Nebude to v Ostravě jediné futsalové utkání, jelikož i VŠB Ostrava hostí exligový tým Torf Pardubice. Proto kdo to máte blíže do Poruby můžete od 20:00 sledovat tento zápas ve SH VŠB. Další druholigový účastník je SKP Likop Třinec, který zajíždí na palubovku nováčka Amor Vyškov. Všem naším týmům přejeme plněbodový zisk.

Výsledky 1. kola 2. ligy východ

VŠB Ostrava – Amor Vyškov 3:3 (3:2)

Torf Pardubice – Gilotina Choceň 4:2 (1:0)

FK Volfířov – ROUB Vítkovice 6:6 (4:3)

SK Líšeň Brno – 1. FC Šumperk 0:4 (0:1)

AC Jeseník – Likop Třinec 1:4 (0:1)

 

Tabulka zde

 

Dále Vás zveme na osmifinálové utkání poháru KF FAČR, kde věříme v loňskou fazónu Frýdku Místku, který se probojoval až do semifinále.

 

United Frýdek Místek – UFA Salamandr Hradec Králové 
úterý 22.10. od 20:00 hod hala Frýdek-Místek

 

A příští sobotu 26.10.2013 se rozjede i krajský přebor. Ve sportovních halách v Bílovci 26.10. a v ostravské Sareze 27.10. proběhne první turnaj.

Rozpis utkání máme zde

 

Martin Pelikán

předseda KKF Moravskoslezského kraje