/*
*/
Lokomotiva Gangsters vede po základní části 1. třídu

Lokomotiva Gangsters vede po základní části 1. třídu

V neděli 28. ledna měla na programu 1. třída poslední kolo základní části. V něm potvrdila roli favorita Lokomotiva Gangsters Kopřivnice, když oba dva své zápasy dokázala s přehledem vyhrát a zajistila si tak po základní části luxusní 7 bodový náskok na druhý tým, G.T. Trojanovice.

Trojanovice si to v posledním zápase rozdali v přímém souboji o druhé místo s FU Kopřivnicí B a když po brankách Špačka a Šuhajdy dokázaly vyhrát těsně 2:1, dostali se zpátky na druhé místo. Do boje o druhou postupovou příčku určitě výrazně zasáhne SKP Frýdek Místek, který má v posledních dvou turnajích vynikající formu a ničí své soupeře rozdílem třídy.

V bojích ve skupině o udržení uvidíme trošku překvapivě Bazal Team Vražné, kterému se nepovedl poslední turnaj a po výborných výkonech v průběhu sezóny se po základní části umístil až na 7. příčce. Největší ztrátu má Komax Kunčice, který po základní části dokázal získat jen 6 bodů a ztrácí tak 4 body na první nesestupovou příčku. Druhým ohroženým týmem je SVP-Tsunami Příbor B, který však ztrácí pouze dva body na desátý Libhošť a deváté Bordovice.

 

Soutěž o nejlepšího střelce je rovněž po základní části velmi vyrovnaná. Vede Roman Vaverka s 18 góly následovaný Jiřím Benešem a Janem Harabišem se 17 góly a na čtvrté příčce Radim Špaček má na svém kontě 16 gólů.